Uwaga – aktualizacja planu zajęć

Plan 02-zaktualizowany


Wykłady, seminaria, zajęcia warsztatowe:
Wykłady, seminaria, zajęcia warsztatowe:
07 grudnia 2011, godz. 16.00 LO 1 – Zdrowie…
14 grudnia 2011, godz. 16.00 KP  – Bezpieczny Senior
04 stycznia 2012, godz. 16.00 LO 1 – Zdrowie…
11 stycznia 2012, godz. 16.00 KP – Bezpieczny Senior
17 stycznia 2012, godz. 16.30 CEiP – Trening rozwoju osobistego, asertywności, skutecznej komunikacji.
18 stycznia 2012, godz. 16.00 CEiP – Skuteczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
19 stycznia 2012, godz. 16.30 CEiP – Trening rozwoju osobistego, asertywności, skutecznej komunikacji.
25 stycznia 2012, godz. 16.00 CEiP – Organizacja i planowanie wycieczek…
01 lutego 2012, godz. 16.00 LO 1 – Zdrowie…
08 lutego 2012, godz. 16.00 KP – Bezpieczny Senior
11 lutego 2012, godz. 11.00 ZSP – Aktywna Sobota
15 lutego 2012, godz. 1600 CEiP – Skuteczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych

GIMNASTYKA

24 listopada (czwartek) rozpoczną się zajęcia w ramach GIMNASTYKI ogólnorozwojowej w sali gimnastycznej SP nr 2 (przy ul. Stefana Żeromskiego). Obowiązuje stosowny strój i buty sportowe (tenisówki, trampki, adidasy itp. – używane tylko do ćwiczeń na sali)!

Po pierwszych zajęciach…

ZDROWIE CZŁOWIEKA

18 listopada, w NDK odbyły się dwa wykłady kardiologów z Koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego.

1. Jak zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia – dr n. med. Elżbieta Zinka

2. Zaburzenia rytmu serca – leczenie i co dalej… czyli: Krótka rozprawa o technologii – dr Krzysztof Krzyżanowski
Zarządowi NUTW chodziło o zainteresowanie tymi tematami jak najszerszych kręgów społeczeństwa, dlatego wykłady miały charakter otwarty.
Dzięki szeroko zakrojonej akcji informacyjnej w prasie, internecie, w aptekach, witrynach sklepowych i wręczeniu zaproszeń ludziom rzadko wychodzącym z domów, na sali było więcej słuchaczy niż liczy NUTW.
Specjaliści od serca uświadomili obecnych o konieczności prowadzenia takiego trybu życia, aby sercu i całemu organizmowi ulżyć. Było dużo o nadwadze, piciu (zwłaszcza alkoholu), palenie tytoniu i niedostatku ruchu – czynnikach sprzyjających pogarszaniu stanu zdrowia. Troszkę informacji i ważnych podpowiedzi oraz zaleceń można znaleźć na fotkach z wykładów.

Tym akcentem, Zarząd Nowogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie rozpoczął ważny cykl szkoleniowy: „ZDROWIE CZŁOWIEKA”.

BEZPIECZNY SENIOR

16 listopada br. rozpoczął się cykl szkoleniowy „BEZPIECZNY SENIOR” pod hasłem „Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego”. Komendant Komisariatu Policji w Nowogardzie nadkomisarz Leszek Nowak i st. insp. Ref. Prewencji Klaudia Gieryń przekazali wiadomości, ilustrowane bogato zdjęciami i krótkimi filmami. Szczególnie cenne były wskazówki dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach. Słuchacze chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i przykrymi przeżyciami oraz zadawali pytania. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały edukacyjne.
Kolejne podobne spotkanie odbędzie się już 14 grudnia na temat zagrożeń związanych ze… świętowaniem i sposobami minimalizowania oraz likwidowania ich.
Czytaj także:
bezpieczeństwo seniorów – czy tylko?

09 listopada – zebranie organizacyjne, warsztatowe!

Między innymi tylko na tym zebraniu będą przyjmowane zapisy i pieniądze na spektakl „A komórka dzwoni”,  który odbędzie się 27 listopada (niedziela) o godz.19. (Teatr Współczesny w Szczecinie).

A komórka dzwoni” to komedia z wciągającą, kryminalną intrygą i zaskakującymi rozwiązaniami. Amerykańska autorka – Sarah Ruhl – obsypana nagrodami za teksty pisane dla teatru (m.in. finalistka nagrody Pulitzera za „Posprzątane”) stawia swoich bohaterów w niecodziennych sytuacjach. Świat, w którym poznamy postaci z jej utworu jest z jednej strony dobrze nam znany, z drugiej – jest odrealniony, wabi i zaskakuje.
Jest to 200. premiera Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Jeżeli zbierze się grupa minimum 20 osobowa, to koszt wyjazdu (bilet+przejazd w obie strony) wyniesie 31,50 zł/os.