Znowu byliśmy w teatrze

18 stycznia 2013 r. pojechaliśmy do Teatru Polskiego w Szczecinie na spektakl „Magia obłoków”.

Ta MAGIA… przyczyniła się do wspomnień i refleksji. Tamte lata przypomniane tekstami piosenek z dobrą muzyką w bardzo dobrym wykonaniu, to naprawdę wielkie przeżycie! Duże wrażenie zrobiły na nas teksty przewodnika oprowadzającego po muzeum ludzkości. Szczególnie fragment dotyczący porozumiewania się ludzi przy pomocy telefonu komórkowego z zauważeniem sytuacji zastanawiającej…, że ludzie potrafili porozumiewać się z sobą także bez tego urządzenia! To nas utwierdziło w celowości spotkań z psychologiem.

Całość spektaklu to prawdziwa fantasmagoria.  więcej

Wyjazd ten stanowi część realizowanego projektu „Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowogardzie – aktywny trzeci wiek”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób starszych na lata 2012-2013.

 

Jak nie dać się złodziejom?

9 stycznia 2013. w nowogardzkim komisariacie policji odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu szkoleniowego „BEZPIECZNY SENIOR” pod hasłem „Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego”. (który rozpoczął się 16 listopada 2011 r.)

Najpierw były ogólne informacje związane z bezpieczeństwem człowieka. Dominujący temat związany ze złodziejami „na wnuczka” był oparty na opowiadaniu poszkodowanej emerytki, która przyszła na zaproszenie prowadzącej szkolenie, st. insp. Ref. Prewencji Klaudii Gieryń. Było to bardzo emocjonalne przeżycie. Dalej było o kieszonkowcach, domokrążcach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


Więcej:

Wyjazdy do teatru…

UWAGA!        UWAGA!

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na cztery spektakle w Teatrze Polskim w Szczecinie.

Na każdy spektakl może się zabrać tylko 20 osób!

Zapisy i szczegółowe informacje odbywają się

w każdą środę, od 15.00 do 16.00 w biurze NUTW.

Koszt każdego wyjazdu 5 zł od osoby.

 

1. Magia obłoków

18.01.2013 PIĄTEK, godzina 19.00, DUŻA SCENA, Teatr Polski w Szczecinie.

Zbiórka przed NDK o godz. 17.20

„Magia obłoków” to spektakl muzyczny oparty na muzyce Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty. Piosenki układają się w metaforyczną opowieść o poszukiwaniu duchowości we współczesnym świecie. Także o tym, że prawdziwy sens istnienia tkwi w sprawach najprostszych, w naturze i kontakcie z drugim człowiekiem.

Następne wyjazdy:

27 stycznia… PRZYJAZNE DUSZE

04 lutego… „MĄŻ MOJEJ ŻONY

28 lutego… „KOGUT W ROSOLE”

Projekt „Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowogardzie – aktywny trzeci wiek” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób starszych na lata 2012-2013