spotkania w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

ZAPRASZA
25 lutego br. /wtorek/ godz. 17.00 

na drugą część spotkania z Panią Edytą Tracz przedstawicielką Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział Szczecin

Spotkanie będzie dotyczyło  tematu  chorób cywilizacyjnych.

 

dbajmy o zdrowie

 

19 lutego 2014r.  w świetlicy przy nowogardzkim  szpitalu,  słuchacze NUTW  uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu z lekarzem internistą  Tomaszem Rokickim, którego tematem była „Normalizacja ciśnienia tętniczego”.

Liczna grupa osób  z zaciekawieniem wysłuchała  rzeczy naprawdę fascynujących,  dotyczących naszego zdrowia. Lekarz bardzo  dokładnie i  szczegółowo wyjaśniał znaczenie zagrożenia zarówno niedociśnieniem  jaki i nadciśnieniem tętniczym. Zapoznał słuchaczy  ze sposobami   rozpoznawania  oraz   leczenia zmian ciśnieniowych w naszym organizmie. Przedstawił słuchaczom wiele cennych wskazówek na temat sposobu mierzenia ciśnienia. Wszyscy po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym , jakim kryteriom musi odpowiadać zwykły rękaw do pomiaru ciśnienia, ile razy i  jak mierzyć  ciśnienie. A kiedy można  rozpoznać, że jest ono groźnie dla naszego organizmu. Wiele opowiedział  o lekach oraz  warunkach  ich przyjmowania. Wyjaśnił  jakie niezbędne badania musimy wykonać  aby stwierdzono czy mamy problemy z naszym ciśnieniem. Wykład był bardzo interesujący. Każdy z nas stwierdził, że  temat jest dla nas tematem interesującym, ciągle ciekawym i na pewno można by  słuchać go  jeszcze przez wiele godzin.

Serdecznie dziękujemy Panu  lekarzowi interniście Tomaszowi Rokickiemu za ten pouczający i  ciekawy wykład oraz poświęcony nam czas. Dzięki temu spotkaniu poszerzyliśmy nasze skromne wiadomości na temat ciśnienia tętniczego oraz umiejętności związane z mierzeniem ciśnienia. Dla słuchaczy NUTW to są cenne wiadomości.

DSCN2195   DSCN2194 DSCN2188

Czy dbamy o zdrowie?

ZAPRASZAMY 

słuchaczy na spotkanie z lekarzem internistą Tomaszem Rokickim, które odbędzie się 19 lutego 2014r. ( środa)o godzinie 14.oo w świetlicy szpitala ( budynek laboratorium przy szpitalu, I piętro).

Temat spotkania „Normalizacja ciśnienia tętniczego”

Festiwal Piosenki Starszych Panów

15 lutego (sobota) 2014 r., o godz. 16.00 w Nowogardzkim Domu Kultury odbędzie się KONCERT LAUREATÓW I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Starszych Panów z udziałem Gwiazdy Festiwalu Ryszarda Leoszewskiego. Ryszard Leoszewski jest założycielem i liderem zespołu „Sklep z Ptasimi Piórami”. Od początku komponuje, pisze teksty, koncertuje i prowadzi dziecięcy zespół „Arfik”. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina i honorowym Ambasadorem Szczecina.

 I OgólnopolskiFestiwal Piosenki Starszych Panów

Bilety na koncert finałowy w cenie 10,00zł do nabycia w kasie NDK

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Starszych Panów jest ważnym wydarzeniem w naszym mieście, zasługującym na uwagę i wzięcie w nim udziału.

spotkania w bibliotece

Udostępnij Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie z a p r a s z a aktywnych seniorów na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkajmy […]

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

z a p r a s z a

aktywnych seniorów na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkajmy się w Bibliotece”

11 lutego br. /wtorek/ godz. 17.00

w programie:pokaz multimedialny pana Franciszka Karolewskiego  „Dawnych wspomnień czar …”

razem jest wesoło

1 lutego 2014r. w Caffe Piwnica  spotkali się słuchacze UTW. Wspólnie wspominali minione lata, tańczyli, bawili się przy piosenkach  Czerwonych  Gitar w wykonaniu zespołu RETRO GITARY ze Szczecina. Czerwone Gitary, to zespół, który przypomina nam nasze młode, wspaniałe lata. Podbudowaliśmy nasze wnętrze i nadal czujemy się „młodzi”.

spotkanie Caffe Piwnica

III rocznica powstania UTW

W związku z III rocznicą działalności NUTW, zapraszamy słuchaczy wraz z osobami towarzyszącymi na Wieczór Rosyjski oraz koncert Julii Vikman . W wykonaniu piosenkarki usłyszymy „Ballady i romanse rosyjskie” (A.German, B. Okudżawy, A.Pugaczowej itd.). Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2014r. , o godzinie 19.00 w Caffe Piwnica.Dla słuchaczy UTW     wstęp wolny ( bilety wstępu finansowane z funduszy UTW) natomiast konsumpcja – wpłata 20.oozł. Za osoby towarzyszące wpłata – 24.00zł bilet i 20.00zł konsumpcja.

Zapisy i wpłaty w biurze UTW  do dnia 12 lutego 2014r. Ilość miejsc ograniczona!