spotkanie w Nowogardzkim Domu Kultury

24 września 2014r. odbyło pierwsze, powakacyjne  spotkanie słuchaczy UTW. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor NDK, spotkaliśmy się w  sali kinowej Domu Kultury.Ciekawostki na stronie:

STUDENCI UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Dyskutowaliśmy również na temat bieżących spraw UTW, dotyczących działalności w roku akademickim 2014/2015. W przerwie; kawa i ciasteczka oraz rozmowy na temat minionych wakacji.

 

spektakl

ZAPRASZAMY

chętnych na wyjazd  do Operetki w dniu 9 listopada ( niedziela) 2014r. na godz. 19-tą

Spektakl pt.”MAYDAY”

 to komedia  przedstawiająca perypetie taksówkarza bigamisty.

Czas trwania 1 godz. 55 min.

Cena biletów – 40  zł oraz koszt transportu.

Koszt podamy po sporządzeniu listy zapisanych osób.

Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 30 zł. Termin zakończenia zapisów w dniu   15 października, (termin rezerwacji biletów w teatrze).

Zapisy we wtorki od 14.00 do 16 w biurze UTW.

Wycieczka do Paryża

14 września 2014r. słuchacze NUTW i nie tylko wybrali się na wycieczkę do Paryża. Całonocna podróż wymęczyła nas bardzo lecz mimo to zaczęliśmy zwiedzanie miasta, aby nie tracić cennego czasu. Program czterodniowego pobytu w tym pięknym mieście mieliśmy bardzo bogaty, zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie. Zwiedzaliśmy przemieszczając się spacerkiem, metrem i autobusem. Pozwoliło to wszystkim podziwiać zabytki Paryża. Nie sposób zwiedzić Paryż w te kilka dni, więc skupiliśmy się na najbardziej znanych zabytkach i ulicach czy placach.

Zobaczyliśmy Plac Concorde, gdzie kiedyś stała gilotyna, Plac Vendome z hotelem Ritz oraz domem Chopina, Plac Chatelet, Centre Pompidou, Plac Artystów, Plac Pigalle i Kabaret Moulin Rouge. Zwiedziliśmy muzeum perfum „Fragonard”, gdzie pachniało wspaniale słuchaczki mogły zakupić oryginalne francuskie perfumy. Byliśmy w Muzeum Orsay – niegdyś dworzec kolejowy a dziś świątynia impresjonizmu. Podziwialiśmy dwa ogromne zegary, malarstwo, rzeźbę, fotografie i grafikę słynnych impresjonistów, np.: Cézanne’a, Degasa, Gauguina czy Moneta. Zwiedziliśmy Luwr , jeden z najpiękniejszych paryskich pałaców, symbol stylu francuskiego i jeden z największych muzeów sztuki na świecie. Szklana piramida, przez którą prowadzi obecnie główne wejście do zabytkowego budynku, to symbol współczesnego Luwru – połączenia nowoczesności z historią. W Luwrze mieści się ponad 35 tys. dzieł sztuki – od starożytności po połowę XIX wieku, w tym najsławniejsze dzieła światowego dziedzictwa min. Mona Lisa pędzla Leonarda da Vinci. Nie zapomniane wrażenia, to wjazd na najwyższą platformę widokową wieży Eiffla , z której można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Podziwialiśmy również panoramę miasta z Luku Triumfalnego. Kamienny kolos, stworzony przez Jeana Chalgrin, stoi pośrodku największego ronda na świecie. Z tarasu widokowego na szczycie pomnika można dokładnie przyjrzeć się 12 alejom tworzącym układ gwiazdy. Uwieńczeniem drugiego dnia zwiedzania był rejs statkiem po Sekwanie, z którego podziwialiśmy miasto nocą i jego oświetlone budowle, Paryżan odpoczywających na obu brzegach Sekwany, mosty min. najstarszy most  Paryża oraz bukinistów. Przeszliśmy Dzielnicą Montmartre, pełną starych kamienic i wąskich uliczek Montmartre, to dziś atrakcja turystyczna, w której króluje sławny kabaret Moulin Rouge. Na szczycie wzgórza Montmartre wznosi się imponująca, romańsko-bizantyńska bazylika Sacre-Coeur. Z Paryż pojechaliśmy do Wersalu. Wersal – miejscowość i gmina we Francji. Budowę Wersalu rozpoczęto w roku 1668. Znajduje się pod Paryżem i słynie z zespołu pałacowego, miejsca rezydencji królów francuskich od 1682 roku. Spacerowaliśmy po pięknych ogrodach wersalskich. Byliśmy w miejscu, gdzie pochowana jest nasza rodaczka, Maria Curie-Skłodowska , w Pantheonie (Świątynia Sławy). Odwiedziliśmy także Fryderyka Chopina na cmentarzu Pere Lachaise. Podziwialiśmy najstarszą część Paryża z katedra Notre-Dame. Paryska Katedra Notre Dame to najsłynniejsza na świecie świątynia w stylu francuskiego gotyku.

Krótki pobyt w tym wyjątkowym mieście i zwiedzenie wyłącznie największych atrakcji pozwoli poczuć magię tej metropolii. I zachęci do powrotu.

 

spotkanie słuchaczy UTW

ZAPRASZAMY

słuchaczy Nowogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

na pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim 2014/2015

które odbędzie się 24 września 2014r. (środa), w Nowogardzkim Domu Kultury (sala kinowa), o godzinie 16.00.

Obecność obowiązkowa!

Zapraszamy również osoby zainteresowane zapisami do NUTW.

Zarząd

spotkania z folklorem

ZAPRASZAMY

Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowogardzie na WYJĄTKOWE WARSZTATY Z

„Kapelą Rycha”! Zdjęcie10750

 które odbędą  się 17 września 2014r., o godzinie 10.00 – 14.00

 Spotykamy się w biurze UTW Centrum Przedsiębiorczości „Profit” o godz.10.00

Warsztaty powstały z myślą o tych, którzy chcą lepiej śpiewać i zacząć tańczyć. Poprzez Wyjątkowe Warsztaty z Kapelą Rycha możemy doskonalić metody pracy nad swoim ciałem i nauki z materiałem muzycznym na warsztatach oraz w domu.

Jeśli chcesz popracować – KONIECZNIE PRZYJDŹ!

Jeśli chcesz leniuchować, odpoczywać i leżeć do góry brzuchem… to NIE przychodź!

Czekają Was różnorodne zajęcia:

  • zajęcia ruchowe
  • ćwiczenia oddechowe
  • ćwiczenia dykcji
  • ćwiczenia fonacyjne
  • śpiew w zespole
  • śpiew indywidualny
  • taniec…

Zarząd UTW

Wiadomości z warsztatów z Kapelą Rycha:

Warsztaty z Kapelą Rycha

wycieczka – Paryż

 

 

Wyjazd na wycieczkę do Paryża 14 września 2014r. (niedziela)

Zbiórka na placu obok restauracji „Przystań” o godzinie 16.45

Odjazd autokaru o godzinie 17.00

 

Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki ! 

Informacje i kontakt: Stanisław Karman