Informacje dla słuchaczy

1/

Zbieramy chętnych słuchaczy do zapisów na  uczestniczenie w warsztatach rękodzieła. Zajęcia będą w NDK. .Koszt udziału – to koszt materiałów do pracy ok.  20-30 zł miesięcznie. Zajęcia będą prowadzone w godz. przedpołudniowych. Szczegóły w biurze w środy.Termin zapisów do 7.X.br

2/

Osoby, które jeździły na basen ( nie w zastępstwie), proszone są o zadeklarowanie dalszego uczestnictwa. Została jeszcze nie wykorzystana karta wstępu na ok. 4 wejścia. Trzeba wpłacić za pracę rehabilitantki i transport. Jeden wyjazd to 10 zł/ osoba.

Zapisy i wpłata w biurze w środy do 14 X. Zajęcia zaczynamy po 15-tym października.

3/

Kto chce wziąć udział w Inauguracji Roku Akademickiego w Golczewie w dniu 17.X, proszony jest o zapisanie się i wpłatę 18 zł na pokrycie transportu.Jeśli nie będzie chętnych 20 osób- transport nie będzie zamawiany.Zapisy w terminie do 14.X.

Zwiedzamy Europę

W dniu 15 września 56 słuchaczy naszego UTW udało się na wycieczkę turystyczną, do Berlina i Poczdamu. Pod przewodnictwem wspaniałego profesjonalisty- przewodnika Pana Wrzesława  Mechło wycieczka zapisze się jako najbardziej udana. Pan Wrzesław prowadził nas tam, gdzie było najciekawiej. Zwiedziliśmy w Berlinie: stare miasto, gotyckie kościoły, cztery katedry, Bramę  Brandenburską , mur Berliński, ponadto z okien autokaru  – dużą część  Berlina. Z uwagi na brak czasu nie było możliwości zwiedzić wszystkiego. Następnie udaliśmy się do Poczdamu. Tam zwiedziliśmy ogrody Sanssouci,  stare miasto, kościół Mikołaja, drewnianą Aleksandrówkę  i wiele  innych ciekawych miejsc. Uznaliśmy, że w takie miejsca jeden dzień to za mało. Jednak mimo ograniczonego czasu, wszyscy byliśmy zadowoleni.

Wycieczka była realizowana w ramach zadania publicznego i dotacji z Urzędu Miasta i Gminy

IMG_6158 IMG_6180 IMG_6183 IMG_6374 IMG_6395 IMG_6397

V Zachodniopomorskie Forum UTW

W dniach 11 i 12 września 2015 r wzięliśmy udział w V Zachodniopomorskim Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Szczecinie. Forum przebiegało pod nazwą „Możliwości rozwoju wolontariatu i mentoringu w UTW”.

Przywitania gości i słuchaczy dokonała dr Beata Bugajska. Otworzyła Forum prof.dr hab.Barbara Kromolicka. Następnie Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz po swoim wystąpieniu  wręczył nominacje do Regionalnej Rady ds.Seniorów. Jest to ważne wydarzenia dla uniwersytetów trzeciego wieku. Po części oficjalnej udaliśmy się na warsztaty o różnej tematyce, a liderzy na sesję ds.wolontariatu. Wieczorem zafundowano nam występ w Filharmonii. Ponieważ był to 11 Września -rocznica wydarzeń zamachu w 2001 r  – koncert w wykonaniu młodych artystów był dostosowany do tego tematu. Owacje i oklaski długo nie pozwalały młodym wykonawcom zejść ze sceny. W następnym dniu również warsztaty i wykłady. Warto zaznaczy, że na 28 utw, obecnych było 26.

DSCN0038 DSCN0017 DSCN0009 DSCN0011 DSCN0012

Zapisy na języki

Osoby, które chętnie nadal uczyłyby się języków obcych, oraz informatyki prowadzonych przez wolontariuszy, zapraszamy do zapisywania się w biurze

do dnia 30 września br.  w każdą środę.

Na podstawie ilości chętnych zdecydujemy, czy te zajęcia będą prowadzone. Mamy doświadczenie z lat ubiegłych, że na niektóre zajęcia chodziły tylko 2 osoby. Wolontariusze bardzo poważnie podchodzą do tej nauki i szkoda ich czasu  i zaangażowania, jeśli my nie będziemy tym sami  zainteresowani.

Dlatego Zarząd prosi o zastanowienie się przed wyborem i podejmowaniem  decyzji , czy będziemy je realizować.. Szanujmy się nawzajem. To bardzo ułatwi życie.