Dziwnówek

Chętni na wakacyjny wypoczynek do Dziwnówka

W dniach od: 27. 08 do 03 .09. 2016  zaplanowano wczasy dla seniora w ośrodku „FAMILIJNI” w Dziwnówku.

Cena za jeden dzień 65 zł z pełnym wyżywieniem i noclegiem, cały koszt za 7 dni = 455 zł

W programie wiele atrakcji, gry, zabawy,  min.plener malarski .

Kto ma ochotę (można z rodziną, lub osoba towarzyszącą),

do 20 lutego w nieprzekraczalnym terminie winien wpłacić zaliczkę w wysokości 155 zł w biurze UTW

Kto już był, wie że warto.

rocznica

Zarząd informuje wszystkich swoich członków, że 11 lutego br.  o godz. 16-tej w sali Nowogardzkiego Domu Kultury odbędzie się uroczystość obchodów pięciolecia powstania naszego Uniwersytetu .

Udział wezmą zaproszeni goście, a zespoły artystyczne z NDK i z UTW Goleniów umilą  nam czas. Po części oficjalnej zarząd zaprasza na kawę i poczęstunek w holu NDK.

Z tej też okazji organizujemy zabawę  składkową w dniu 30 stycznia o godz. 19-tej w restauracji”U Ryśka”.  Ogólnie wpłaciło 49 osób.

Życzymy miłej zabawy.

Informujemy też osoby zapisane na wycieczkę na Podlasie i Wilno, by do 10 lutego br. wpłaciły zaliczkę minimum 100 zł.

Wspólnie ze Związkiem Emerytów i Rencistów bawimy się też na ostatniej  zabawie karnawałowej w dniu 04 luty w Restauracji  „Przystań” o godz. 15.30. Koszt zabawy z obiadem – 27 zł. Wpłaty do 3 luty do godz.16-tej w biurze UTW, lub w dniu 29.01 do godz.10tej w biurze ZEiR ul.700-lecia 14 ( w podwórzu).

W związku z przerwą zimową w szkołach  ,zajęcia językowe odbędą się po 14 lutym wg. ustalonego planu.

 

Gimnastyka Głowy????

W dniu 18 stycznia br.  grupa fascynatów tych warsztatów spotkała się znów, by zmagać się z logiką, umysłem i fantazją. Pani Wiesia w Nowym Roku podniosła poprzeczkę i dała nam porządny wycisk. No bo czy nie trzeba trudu, by z wyrazu ułożyć treść opowiadania nie posługując się innymi wyrazami tylko tymi, które zaczynają się na wyciągniętą losowo literę? Ile było śmiechu, ale i podziwu, że jednak można. Może nie wszystkie były literacko w porządku, ale trzeba było też improwizować. Oceńcie sami.

Losowo opiszę wyraz Pafnucy. No i??? Co z tego wyszło?

Przejęty Pafnucy patrzył przez panoramę przepięknej pogody.Pogoda przemieniała przeganiane  pasma pięknie poukładane, poskręcane przed Pafnucym. Pomyślał, przegrałem- przepraszam.

W sumie zabawa była wspaniała z tymi tekstami. Następne warsztaty 15 lutego o 10-tej.

Zdjęcie-0266 Zdjęcie-0267 Zdjęcie-0268 Zdjęcie-0269

 

 

spotkanie z rosyjskimi przyjaciółmi

W dniu 15 stycznia br.   w restauracji „OKRĄGLAK”, osoby uczące się języka rosyjskiego spotkały się z przybyłymi z miasta Baltisk ( Rosja) przyjaciółmi. Możemy ich tak nazywać, ponieważ nie jest to pierwsza wizyta, lecz trzecia. Goście wręczyli niektórym pilnym uczniom upominki zawierające upamiętnienie swego pobyty u nas w miesiącu czerwcu 2015 r. Przy herbatce, kawie, ciasteczku  i lampce wina śpiewaliśmy, wymienialiśmy informacje jak u was, jak  u nas. Czas płynął wesoło. Szkoda, że tak krótko.  Ale to nie koniec kontaktów,mamy nadzieję, że Irina, Antonina , Igor, Andrej i Henryk znów nas odwiedzą, a może my pojedziemy z wizytą do nich? Zobaczymy, wizyta była naprawie owocna .

DSCN0210 DSCN0211 DSCN0212 DSCN0215 DSCN0216 DSCN0228