Plan pracy na październik

plan zajęć na październik

Informujemy, że jest już program na wycieczkę w Bieszczady z  wypadem do Lwowa.

Wymagany paszport.

Wycieczka w terminie 29.05 do 5.06.2017.

Zapisy i wpłata zaliczki 300 zł do 31.X w kasie. Ilość miejsc 45 .

Informujemy również, że została podjęta Uchwała Zarządu o zmianie terminu wpłaty składki . Ustalono, że do 31 grudnia należy uregulować składkę roczną w wysokości 80 zł.

Można wpłacać w dwóch terminach do 30 września i do 31 grudnia.

Ogłoszenia

W dniu 19.09 -poniedziałek  o godz.6,30 wyjeżdżamy z Pl.Wolności na basen.

W dniu 23.09-piatek spotykamy się o 14,30 w Szkole Nr 3  ul.B.Warszawy na zajęciach informatyki dla średnio zaawansowanych

Od 27.09 – wtorek rozpoczynamy dalszą część zajęć gimnastyki w sali Szkoły Podstawowej Nr 2 o godz. 16-tej

zapraszamy

Wrażenia z wycieczki do stolicy

W dniach od 5 do 9 września br, członkowie Uniwersytetu gościli w stolicy. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Sejm. Wrażenie ogromne dla nas, którzy do tej pory oglądaliśmy salę w telewizji. W trakcie oprowadzania przez przewodnika, łyknęliśmy trochę wiedzy o historii powstawania Sejmu.  Następnie udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina. Choć nie wszyscy są muzykalni, jednak to Muzeum nas zauroczyło. Można było w ciszy i spokoju wysłuchać utworów wielkiego Mistrza, zobaczyć instrumenty, na których grał. Po drodze spotykaliśmy wiele ciekawostek wesołych, choćby platforma gdzie można było potańczyć w rytmie  melodii.  Zwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście, widzieliśmy wiele zabytków Warszawy. Chodziliśmy Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda i wesoły nastrój. Wieczorem odwiedziliśmy  Multi Kino przy Złotych Tarasach. Uczta kinomana zakończyła ten dzień. Kolejny dzień to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Pałac na Wyspie, Łazienki słynna wizytówka z Fryderykiem Chopinem i oczywiście widok z tarasu XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. Przepiękna panorama dzisiejszej stolicy. Były Ogrody Wilanowskie, Stadion Narodowy. W trakcie zwiedzania autokarem przewodnik informował o wszystkich ciekawych miejscach. Jednak do najważniejszych chyba zaliczymy Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to miejsce szczególne. Wchodząc tam, czuliśmy się jakby czas stanął w miejscu.  A walka trwała. Wokół nas atmosfera tamtych dni, huki karabinów, krzyki rannych ,przejścia kanałami- tego się nie zapomni. Wycieczkę zakończyliśmy w Żelazowej Woli, gdzie zwiedziliśmy komnaty w dworku Fryderyka Chopina, oraz wysłuchaliśmy krótkiego koncertu chopinowskiego siedząc w cieniu na ławeczkach w przepięknym parku.

Wycieczka została dofinansowana w  ramach realizacji  zadania publicznego przez Urząd Miasta i Gminy w Nowogardzie