Z wizytą w Siekierkach i Cedyni.

W dniu 27 września 2018 r wyjechaliśmy na ostatnią z wycieczek zaplanowanych w ofercie na zadania publiczne. Siekierki i Cedynia.                 W Cedyni chcieliśmy zobaczyć  dodatkowo wrzosy, ale z powodu suszy – wyschły. Mimo to wycieczka bardzo się udała. Mieszkamy w pobliżu, a niektórzy z nas po raz pierwszy stanęli na drodze  szlaku bojowego o wolną Polskę. Pierwsza wizyta po drodze do Siekierek w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju..Ślicznie zadbany, skromny kościółek. Obok 3 dzwony. A witraże wewnątrz niepowtarzalne. Do Sanktuarium prowadzą  zadbane tarasy zieleni. Po kilku kilometrach byliśmy w Siekierkach na cmentarzy Żołnierzy  Polskich i Radzieckich, walczących o sforsowanie Odry i odzyskanie ziem zachodnich. Krzyże wiele mówią za nich.  W nich jest historia. My mogliśmy się pochylić i w chwili zadumy oddać im cześć za dzisiejszą  wolną  ojczyznę . .Po  zrobieniu zdjęcia pamiątkowego  , że tu  byliśmy, pojechaliśmy   do Cedyni. W drzwiach miasteczka powitała nas potężna Góra Czcibora. Kto dał radę  wdrapał się do stóp pomnika , reszta spoglądała  z dołu. Pogoda wymarzona, humory dopisały. Szkoda tylko,że sezon wycieczkowy już zamknięty. Wszystkie nasze wyjazdy finansowane były min. z dotacji Burmistrza MiG Nowogard.

Nagrodzeni

Dzień 15 września br był Dniem Organizacji Pozarządowych.Wszystkie organizacje promowali swą działalność, twórczość,chwaliły się osiągnięciami. W namiotach pokazywali to, co wytworzyli własnymi rękoma, choć kilka lat temu, nie mieli o tym pojecie, że  to potrafią.

Było co oglądać i czytać. Nasz Uniwersytet promował nasze rękodzieło. I po przeglądzie komisji, która oceniała najlepsze organizacje,,,okazało się,  że to nam przypadło I miejsce. Jesteśmy z tego dumni. Czek na 500 zł , pozwoli zrealizować uzgodnione wspólnie zadanie. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom. Ale jeszcze jedna atrakcja-nasz premiera kulturalna. Nasz udział w skeczu i śpiew, był jedynym wśród innych organizacji. Trochę żartu trochę serio i nagrodzono nas gromkimi oklaskami. Pierwsze przeszkody za nami. Będzie lepiej .

 

Ogłoszenie: W dniu 18-ty o 16-tej prelekcja z oferty MOiSW, natomiast 19-tego o 10-tej wyjeżdżamy do Szczecina, na dalsze wykłady. Ci  , którzy nie przyjdą w dn .18-ty nie pojadą do Szczecina. W ich miejsce pojadą inni.

Pilne informacje.

W dniu 12 września kończymy przyjmowanie zapisów i wpłat na Międzynarodowy Dzień Seniora, który jest organizowany przez Burmistrza UMi G Nowogard w rest.”Przystań” w dniu 01 października. W  trakcie obchodów  z funduszu UMiG będzie podany obiad, opłacony będzie prowadzący muzyczną oprawę. Wpłata po 20 zł od osoby (naszych słuchaczy) przeznaczona będzie na na tzw. stół szwedzki. W związku z tym , że będą drukowane imienne zaproszenia – dlatego termin tak pilny.

Ponadto kończymy 12.09 przyjmowanie zapisów i wpłaty po 15 zł na wyjazd do Cedyni.  Jest jeszcze kilka miejsc.

Na wyjazd do Dobrzycy miejsc brak.

Chcemy jeszcze raz przypomnieć, tym którzy zapisali się do Dobrzycy i zapiszą do Cedyni, w przypadku rezygnacji, a nie zgłoszenia tego, lub nie załatwią  zmiennika- będą obciążeni kosztem wyjazdu, zakupu biletów i przewodnika, gdyż są to środki przeznaczone z oferty na zadania publiczne.

Narodowe Czytanie

Jak co roku przedstawiciele naszego NUTW  biorą udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku zmagaliśmy się z „Przedwiośniem” Żeromskiego. Nawet przyjemnie było  przypomnieć sobie lekturę szkolną.