Spotkajmy się na stadionie

Jak głosi powyższy afisz zapraszamy seniorów i sympatyków na nowogardzki stadion, gdzie obejrzymy zmagania lekkoatletyczne 7 drużyn. Mamy nadzieję na spektakularne widowisko, „zdrową” rywalizację i świetna zabawę.

Bądźmy tam razem!   

My słuchacze UTW oczywiście w naszych „firmowych” koszulkach, gotowi do zagrzewania naszych zawodników do walki o medalowe miejsca.

Kolejny już raz …

18 maja, kolejny już raz spotkaliśmy się przy fontannie, jednak celem naszego spaceru nie była jak dotychczas polana w Sarnim Lesie, tylko nowogardzki stadion. Chętnych zebrało się wielu w tym miłośnicy dwóch kółek również. Wyruszyliśmy pieszo i na rowerach, spacerowym tempem pokonując tą dość znaczną odległość. Pogoda dopisała, a po deszczu w powietrzu unosił się intensywny zapach dzikich kwiatów i ziół, zieleń też była piękniejsza, soczystsza. W takiej oto scenerii, uśmiechnięci i zadowoleni dotarliśmy na stadion. Tam już czekały na nas pachnące z daleka grillowane kiełbaski i kaszanki.

 

 

 

 

Po spacerze apetyty zaostrzone więc z smakiem pałaszowaliśmy przygotowany posiłek. Był też deserek, kawka i ciasteczka. Głód zaspokojony, to kolej na niespodziankę czyli strzelanie ze „śrutówki”, wiatrówki – chyba tak to zwą? Najpierw profesjonalny instruktaż, później strzały do tarcz.

Nie było to łatwe – broń ciężka, muszka nie chce się zgrać ze szczerbinką, tarcza zbyt mała więc efekty w większości mierne, ale śmiechu i zabawy co niemiara.

Następnie po rozrywce zadanie główne dzisiejszego spotkania – wybór ekipy zawodników na Olimpiadę Seniora, która odbędzie się 31 maja, właśnie tu, na stadionie. Zadanie ważne i poważne, chcemy utrzymać nasze dotychczasowe II miejsce w zawodach sportowych pomiędzy UTW, a może i sięgnąć poprzeczkę wyżej? Byłoby nieźle.

Wybór ekipy zawodników okazał się dość łatwy, w poszczególnych konkurencjach te same osoby osiągały najlepsze wyniki. Było wiele prób, każdy mógł spróbować swoich sił. Najwięcej śmiechu i zabawy przyniósł trójskok, były upadki, śligi po piasku, piach na buziach, we włosach i na odzieży, ale to właśnie nazywa się „poświęcenie” i do tego wszyscy zadowoleni.

Wybrana ekipa spotka się w najbliższy piątek o godz.12.00 na stadionie celem dalszych ustaleń.  Wybranym życzymy powodzenia!

Wracaliśmy po imprezie trochę zmęczeni, zwłaszcza zawodnicy, ale zadowoleni i uśmiechnięci, niektórych nawet w widoczny sposób liznęło słoneczko.

Wizyta w Przelewicach

17 maja grupa słuchaczy naszego UTW wybrała się na wycieczkę do Przelewic. Przelewice, to duża wieś w powiecie pyrzyckim, gdzie na obszarze 45 ha mieści się wraz z pałacem Ogród Dendrologiczny założony w 1933 roku. Zasoby ogrodu to 1200 gatunków drzew, krzewów i roślin zielonych, a miesiąc maj to piękny czas dla wizyty w taki miejscu.

Nie byłam uczestnikiem wycieczki, ale mogę ją zrelacjonować wizualnie wykorzystując udostępnione mi zdjęcia. Widać na nich jak było pięknie.

Z ostatniej chwili

Otwarcie defibrylatora  ODWOŁANE

Informuję Wszystkich, którzy w dniu dzisiejszym 16.05.19 o godzinie 11.00 chcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu, iż z przyczyn obiektywnych zostało odwołane.

 

Zebranie ogólne – 15.05.2019

Z dniem dzisiejszym 15.05.2019 r po przekazaniu uprawnień, rozpoczynam relacjonowanie i upamiętnianie działań naszego Uniwersytetu – nazywam się Stefania Golubska-Sagun, a na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Członków wybrano mnie do Zarządu i powierzono obowiązki Sekretarza.

Witam zatem Wszystkich i proszę o „przymrużenie oka” jeżeli zdarzy mi się pisarska „wpadka”.

Ważne dla nas informacje z dzisiejszego zebrania:

aktywności na maj:

  • defibrylator  – otwarcie  16.05.2019 ( czwartek ) godz. 11.00  Plac Wolności 1 Urząd Miasta
  • prelekcja –   16.05.2019  ( godz.18.00 )   prof. Bogusława Liberadzkiego „Członkostwo Polski w UE”
  • wyjazd do Przelewic  (17.05.2019- piątek – godz.9.00 )  są jeszcze 4 wolne miejsca  ( koszt 15 pln )
  • Spacer wokół nowogardzkiego jeziora  –  18.05.2019 (sobota) zbiórka  godz. 13.00   jak dotychczas przy fontannie, docelowo: stadion i strzelnica, a w programie ognisko, strzelanie oraz wybór ekipy reprezentantów na Olimpiadę Seniora dat. na 31.05.2019  w godz. 11.00 – 14.00, która zostanie  przeprowadzona na nowogardzkim stadionie

czerwcowe propozycje:

  • wycieczka  Świnoujście – Wolin    -18.06.2019  ( wyjazd godz.8.00  – zbiórka na parkingu przy rest. „Przystań”)  koszt 35.00 pln   – zapisy  ( wraz z wpłatą ) od najbliższej środy  22.05.2019 od godz. 13.15  – biuro UTW

 

 

wizyta w Wilczkowie

Na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim, udaliśmy się na spotkanie integracyjne.Wraz z nami były Uniwersytety z Goleniowa, Gryfic, Międzyzdroi. Przywitano nas muzyka i śpiewem.Następnie zasiedlimy za suto zastawionymi  stołami..  Następnie kulak uniwersytetów przedstawiło swój krótki program artystyczny.Wszystkie osoby były wiosennie poprzebierane,wokół śmiech,śpiew i wspaniała praca didżeja. Dziękujemy organizatorom wspaniałego spotkania.

 

Konkurencje na Olimpiadę

Wykaz konkurencji na Olimpiadzie Lekkoatletycznej w dniu 31 maja 2019

1/pchnięcie  kulą: 3 osoby

2/rzut piłeczką palantową:3 rzuty każdy  zawodnik

3/trójskok: 3 skoki

4/sztafeta wahadłowa

5/przeciąganie liny 8 osób – 4 panie+ 4 panów

Walne Zgromadzenie Członków

W dniu 29 kwietnia 2019 r odbyło  Walne Zgromadzenie  Członków Sprawozdawczo -Wyborcze.

Do Zarządu  Uniwersytetu Trzeciego Wieku na lata  2019- 2024 r. weszli następujący członkowie:

Wanda Obrębska – Prezes

Barbara Mucha – wiceprezes

Teresa  Kornicka -wiceprezes

Stefania Golubska Sagun – sekretarz

Regina Cesarska – skarbnik

Mieczysław Jakubczak – członek

Andrzej szafran – członek

 

Komisja Rewizyjna:

Maria Płocharska

Barbara Głowińska

Kazimiera Radecka

Sąd Koleżeński:

Banachomska Maria

Kosatka Grażyna

Włodarczyk Jadwiga

Życzymy  owocnej pracy na nastepne 5 lat.

Nowo wybrany zarząd:

 

Ostatnie spotkanie zarządu kadencji 2014- 2019