Jak było w styczniu? / Plan na luty

STYCZEŃ – upłynął nam niepostrzeżenie. Spodziewaliśmy się śniegu, mrozu i zimowych atrakcji, a dostaliśmy w „prezencie” wiosnę zmieszaną z jesienią.       To wielka nowość, a co oznacza? Nie wie nikt. Przekonamy się z upływem czasu.                                                                                                                   U nas w UTW pierwszy miesiąc nowego roku przebiegł powolutku, rozpoczęliśmy zebraniem ogólnym słuchaczy i informacją o planach na czas najbliższy. Co było następnie?

Gimnastyka – bardzo lubimy ten czas w poniedziałki od godz.16:00 do 17:00. Ćwiczenia są coraz bardziej urozmaicone, a i stopień trudności bywa wyższy. Jednak mimo trudu i wysiłku zajęcia kończymy z uśmiechem i oczekiwaniem kolejnego poniedziałku. O tym ,że to lubimy świadczy także frekwencja na zajęciach, która jest naprawdę imponująca. Do tego nasz „taniec” sportowy…. .Ho ho, coraz lepiej, coraz więcej figur i płynniejsze wykonanie. Jeszcze chwila i pokażemy na co nas stać…. .

Uczestnictwo w WOŚP – 12.01.2020 „zagrała” jak co rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tam też byliśmy obecni jak zawsze. Była aukcja i nasze koleżanki z Koła Rękodzieła przygotowały piękny przedmiot na licytację.

Wykupiony bez problemu. Pomagaliśmy także w liczeniu pieniążków ze zbiórki. To i dużo i mało, ale zawsze jakiś odzew na hasło „wszystkie ręce na pokład”. Cieszymy się że byliśmy widoczni.

Projekt TWP O/Szczecin – w dniach 11-12.01 oraz 24-25.01.2020 kolejna 14 osobowa grupa naszych słuchaczy wzięła udział w zajęciach w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Był to już ostatni wyjazd kończący ten właśnie projekt. Uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni zarówno z ciekawej tematyki wykładów, jak i walorów integracyjnych.

„Było sobie Pomorze” –  to tytuł filmu, na projekcję którego zaproszono zainteresowanych do Pałacu w Kulicach. Bardzo wielu naszych słuchaczy skorzystało z zaproszenia. Tematyka filmu niełatwa – przynależność do ziem Pomorza. Zwraca uwagę na byłych i obecnych osadników tych ziem oraz ważki temat – kto ma prawo i powinien mianować się Pomorzaninem.                                                                                  Okazało się, że ilu ludzi tyle zapatrywań w tej kwestii. Są ludzi, którzy nie mieszkając obecnie na terenie Pomorza zawsze i wszędzie deklarują swoją do Pomorza przynależność oraz tacy, którzy dziś tą ziemię zamieszkując nie czują żadnej przynależności, jeszcze inni nie wiedzą gdzie przynależą. Ot, stałe ludzkie dylematy… .

Spacer dookoła jeziora – 18.01.2020 razem z seniorami ze Związku ERiI , wyposażeni w worki i rękawice ochronne ruszyliśmy dookoła jeziora. To świetna inicjatywa połączona ze sprzątaniem ścieżki, a zakończona wręczeniem na ręce Burmistrza petycji do władz samorządowych o dokończenie jej budowy. Odcinek ścieżki wymagający dokończenia jest szczególnie trudny do pokonania przez osoby starsze, rowerzystów, matki z wózkami dziecięcymi i mających trudności z poruszaniem. Teren jest bardzo nierówny, pełen wystających korzeni i różnorodnych krzywizn. Po opadach niebezpieczeństwo tego odcinka znacznie wzrasta. Mamy nadzieję, że władze lokalne przychylą się do prośby seniorów.    Na zakończenie było wspólne ognisko, a rozmowom i śmiechom nie było końca.                                                               Porządki i integracja to dobre połączenie, za jakiś czas to powtórzymy, bo warto.

Zebranie ogólne słuchaczy –   dnia 29.01.2020 spotkaliśmy się na drugim w tym miesiącu spotkaniu ogólnym. Podczas zebrania podsumowano miesiąc styczeń, przedstawiono plan zajęć na luty 2020, podano także słuchaczom planowane pozycje zajęć na okres styczeń – wrzesień 2020 wg tematyki:   zajęcia kulturalno-rozrywkowe, zajęcia edukacyjne, ochrona życia i zdrowia, warsztaty, konkursy, turystyka i sport, współpraca i wolontariat.

Wyszczególnienie zajęć w poszczególnych grupach tematycznych znajduje się na stronie internetowej UTW, również tam zapoznacie się z planem sportowo-turystycznym na rok 2020.

Poniżej plan zadań na luty 2020

Plan pracy na luty 2020r

 

Uwaga, ważne !

Zmiana terminu –„Jasełka”  –  występ  uczniów                                                                     Szkoły Podst.  Nr 2 Nowogard                                                                     odbędzie się w nowym terminie  – czwartek, dnia 30.01.2020r o godz. 11:00 ( Biblioteka )

„Koncert Wiedeński”  – wyjazd do Filharmonii                                                           dnia 03.02.2020r  godz. 17:00   zbiórka i odjazd -plac przy rest. „Przystań”

Zebranie ogólne członków Stowarzyszenia  –  29.01.2020r                                    godz. 16:00

Informacyjnie … !

W najbliższy czwartek  dn. 23.01.2020r   o godz. 11:00  w  Bibliotece  odbędą się  ” Jasełka”  –   wystąpią dzieci ze Szkoły Podst. Nr2 w Nowogardzie,                                                                                                                  serdecznie  zapraszamy

W planach na miesiąc luty 2020  mamy  zabawę w  rest. „Okrąglak”  , Zabawa odbędzie się  dnia 06.02.2020r.   Zapisy w Biurze UTW w środy, godz. 14:00  –  16:00   (  M.Jakubczak ).

Informacja

Uprzejmie informujemy, że na wniosek Słuchaczy zmieniamy godziny, w których czynne będzie Biuro  UTW

Od 15.01.2020r  Biuro UTW czynne będzie w godz.  14:00  –   16:00   ( jak dotychczas w każdą środę roboczą )

Już w Nowym 2020 Roku / plan na styczeń

Dzisiaj obudziliśmy się w „nowej rzeczywistości”, a mianowicie w roku 2020. Czy to nam się podoba czy nie, jesteśmy starsi o rok. Dwie 2-ki i 2 zera w dacie, może to dobra wróżba i rok okaże się spokojniejszy i lepszy od poprzednich? Życzymy tego Nam Wszystkim, Słuchaczom UTW i ich rodzinom.

Nasz uniwersytetowy rok rozpoczniemy w dniu 08.01.2020 zebraniem ogólnym, na które serdecznie zapraszamy. Na zebraniu podamy ramowy plan działań na najbliższe miesiące, poprosimy także o Wasze oczekiwania i sugestie aby wspólnie ustalić to, co chcielibyśmy robić w roku bieżącym. Osoby zapisane do Filharmonii – otrzymają bilety ( po wcześniejszym uregulowaniu wpłat ), poprosimy także Wszystkich o zapoznanie się z klauzulami informacyjnymi RODO dot. naszego Stowarzyszenia oraz wyrażenie zgody ( lub nie ) na publikację wizerunku i innych danych osobowych w podejmowanych przez Stowarzyszenie działaniach.

Poniżej plan  na styczeń 2020

Plan pracy na styczeń 2020