Walne Zgromadzenie Członków UTW i nie tylko…

W dniu dzisiejszym, tj. 30.06.2020 Zarząd UTW spotkał się na kolejnym plenerowym posiedzeniu.

Chociaż, zgodnie z Uchwałą Zarządu 160/2020 rok akademicki UTW zakończył się 15.06.2020r, nie możemy w tym jakże innym i trudnym czasie zaakceptować tego faktu jako oczywisty. Pozostały ważne sprawy do załatwienia – finansowe zamknięcie roku 2019 i Walne Zgromadzenie Członków celem zatwierdzenia sprawozdań z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Sprawozdawcze terminy ustawowe uległy czasowym przesunięciom, jednak czas nagli, wielka niewiadoma co do korona-wirusa przed nami, podjęliśmy zatem decyzję:

Walne Zgromadzenie Członków UTW wraz z zakończeniem roku akademickiego 2019/2020 odbędzie się: 

                                         dnia 15 lipca 2020r

o godz.11.00 na nowogardzkim Stadionie.   Serdecznie zapraszamy. 

Pomimo „uniwersyteckich” wakacji, z uwagi na wyciszenie epidemii i złagodzenie dotychczasowych obostrzeń co do ludzkich zachowań, chcemy zaproponować członkom naszego Stowarzyszenia zajęcia w plenerze, a mianowicie:

– gimnastyka na stadionie ( dotychczasowa prowadząca) –  zajęcia 1-2 razy w tygodniu w  grupach max. do 14 osób              ( terminy podamy po uzgodnieniu z instruktorem, w zależności od ilości zgłoszeń ),

– rajdy rowerowe – w grupach do 14 osób ( terminy będą podawane na bieżąco )

– spacery, zakończone ogniskiem ( prowiant własny, bez możliwości wzajemnego częstowania się posiłkiem ) – grupy do 14 osób   ( terminy będą podawane na bieżąco )

– zastanawiamy się nad organizacją 1 dniowego wyjazdu nad nasze polskie morze ( termin ustalimy, gdy będzie odpowiednia ilość zgłoszeń )

Powyższe, to propozycje które będą mogły być zrealizowane pod warunkiem odpowiedniej frekwencji. Bardzo prosimy osoby chętne do udziału w tych aktywnościach do zgłaszania swojego zainteresowania ( co jest warunkiem dla dalszych planów ) do Reginy Cesarskiej tel.nr 502 384 708 – poprzez SMS lub w kontakcie telefonicznym.

Mamy jeszcze jedną prośbę, prośbę o Waszą pomoc w zagospodarowaniu czasu najbliższych dni, czekamy na Wasze propozycje, różnego rodzaju, chcemy bowiem spełnić choć częściowo Wasze oczekiwania po tak długiej przymusowej, niezależnej od nas przerwie. Wszystkie rozpatrzymy i w miarę możliwości wprowadzimy w życie. Z góry dziękujemy.

( propozycje zgłaszamy również do R.Cesarskiej lub na skrzynkę e-mail UTW pod adresem:  kontakt.utw.nowogard@wp.pl       )

Wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia na Stadionie.

Zarząd UTW

 

To nie takie proste …

Koleżanki i Koledzy – Członkowie UTW Nowogard

Znajdujemy się w nieznanej Nam dotychczas sytuacji . Pandemia spowodowana korona wirusem zdeterminowała nasze życie społeczne   jak i osobiste . W sytuacji wprowadzonych ograniczeń niemożliwa była dotychczas jakakolwiek działalność społeczna. Przeczekaliśmy wszyscy pierwszy etap zamrożenia życia gospodarczego. Dziś kiedy następuje poluzowanie wprowadzonych rygorów , Zarząd   UTW szuka możliwości wznowienia działalności statutowej. Musimy jednak działać rozważnie i odpowiedzialnie. Chcemy przedstawić Koleżankom i Kolegom   realia w jakich działamy. Nie mamy niestety pomieszczenia do tylko własnej działalności które spełniałoby wymogi sanitarne .   Zarząd we wzajemnym komunikowaniu korzysta   z telefonów, Internetu jak i spotkań w plenerze.

Rozważając różne warianty wznowienia aktywności mamy na uwadze następujące realia :

  1. UTW mając osobowość prawną   działa   w ramach obowiązującego   Polsce porządku prawnego.
  2. Na dziś obowiązuje Nas   Rozporządzenie Rady Ministrów z dn.27.05.2020 dotyczące IV etapu odmrażania gospodarki. Tam określone są wymogi dotyczące tzw. dystansu społecznego. Dla przypomnienia przytoczę wybrane fragmenty w/w rozporządzenia R,M.:

„Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem ,że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.

Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych ,m.in.       w sklepach , kościołach , autobusach czy tramwajach.

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych:

– kina , teatry , opery , balety

– baseny , siłownie , kluby fitness , sale zabawi parki rozrywki”

W swoich decyzjach dotyczących organizacji imprez musimy mieć na względzie   bezpieczeństwo uczestników, należymy bowiem do grupy wysokiego ryzyka. Tym samym nie wolno Nam organizować takich imprez na których nie będziemy w stanie zachować niezbędnego dystansu społecznego jak i innych wymogów sanitarnych. Za swoje decyzje   ponosimy pełną osobistą odpowiedzialność. Kary   finansowe nakładane przez Sanepid mogą być bardzo dotkliwe. Dziś nie można działać szablonowo powielając metody z czasów przed pandemią. Taka łatwizna może okazać się tragiczna w skutkach. Dziś trzeba szukać innych metod i sposobów działania grupowego. Jako Zarząd rozważamy promowanie aktywności w małych grupach. Warto zastanowić się nad tworzeniem grup tematycznych .Na to chcemy przeznaczać  środki finansowe które UTW ma w dyspozycji. Należy pamiętać że każdy grosz publiczny może być wydany tylko na działanie zgodne z obowiązującym prawem. Sytuacja wymaga szerszej dyskusji w której wspólnie wypracujemy metody i sposób działania. Takim polem dyskusji i komunikowania jest internet, telefon itp. Jako Zarząd jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje , uwagi ze strony koleżanek i kolegów. Pożądane byłyby takie formy działalności, gdzie zachowanie dystansu społecznego wynikłoby z uregulowań formalno-prawnych instytucji takich jak kino, teatr itp.

Serdecznie Was pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia i cierpliwości z nadzieją , że już niedługo wszystko się ułoży i będzie normalnie i wrócimy do systematycznej działalności bez ograniczeń.                                        Zarząd  UTW