Rajd rowerowy 08.08.2020r

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią informujemy o rajdzie rowerowym do Przypulska przez Osinę, który odbędzie się dnia 8 sierpnia /sobota/, zbiórka na ścieżce rowerowej koło Barnima o godz. 13.30. Zakończenie ogniskiem w Sieciechowie.
Organizator:    Andrzej  Szafran

Plany na sierpień 2020r

Wakacje już były ( czas korona-wirusa ) zatem przy pięknej, letniej pogodzie mamy dla Was poniższe propozycje:

– 1 dniowa wycieczka nad morze  ( plażowanie i nie tylko )    –  miejsce i termin podane zostaną po dokładnym ustaleniu

– 1 dniowa wycieczka autokarowa    –    miejsce i termin  podamy jw.

–  gimnastyka na stadionie    –         do 10 sierpnia  zajęcia będą się odbywały 2  x  w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 11.00.  (  karimaty i maseczki )

– rajdy rowerowe i spacery zakończone ogniskiem   –  terminy będą podawane na bieżąco

Wszystkie terminy i uzgodnienia podamy na stronie internetowej UTW ze stosownym wyprzedzeniem. W miarę potrzeby dołączymy informację SMS.

Z serdecznymi życzeniami zdrowia i wypoczynku

Zarząd UTW

Ważna informacja

Mamy jeszcze     wolnych miejsc na wycieczkę autokarową do Świnoujścia   ( 27.07.2020    poniedziałek )

Zgłoszenia  A. Szafran      –    606 612 367

Szczegóły wyjazdu  i program wycieczki   2   wpis poniżej.

Maleńki kroczek naprzód

Nareszcie, ku słusznej aprobacie Słuchaczy na razie „żółwim kroczkiem” zaczynamy małe aktywności:

18.07   spacer wokół jeziora  spragnieni ruchu i po części swojego towarzystwa cieszyliśmy się tą forma rekreacji. Zadowolone miny mówią same za siebie.

 

 

 

 

 

 

21.07  gimnastyka na stadionie  – buzie uśmiechnięte, sprzęt przygotowany, chęci całe mnóstwo, pełna werwy instruktorka i piękna pogoda – taka sceneria towarzyszyła pierwszej od czasu pandemii korona-wirusa gimnastyce, tym razem plenerowej.

Spragnieni ruchu cieszyliśmy się tymi wspólnymi chwilami. Łatwo nie było, mięśnie rozleniwione, waga o parę „gramów” większa, ale daliśmy radę.  Jednak jutro zakwasy murowane. To jednak nieważne, trzeba trochę pocierpieć żeby być piękną.

W najbliższym czasie rajd rowerowy do Węgorzy i wycieczka autokarowa do Świnoujścia ( szczegóły w poprzednim wpisie ).

 

Świnoujście oraz rajd rowerowy

Witam Wszystkich

Poniżej przekazuję informacje nadesłane przez Andrzeja Szafran – organizatora zajęć sportowo-rekreacyjnych:

  1. Rajd rowerowy do Węgorzy  –  25.07.2020 (sobota)    wyjazd godz.  13.30 ;  zbiórka na ścieżce rowerowej koło baru „Barnim” ul.3-go Maja
  2. Wycieczka do Świnoujścia  – 27.07.2020  (poniedziałek)                                   zbiórka  godz. 08.00 ;  parking przy rest.”Przystań” ul. Zielona 

    Wycieczka zaczyna się z Nowogardu, tutaj przyjeżdża przewodnik, należy zaopatrzyć się w napoje  i inne potrzebne rzeczy, a w załączeniu program jaki będziemy chcieli zrealizować:

    Program:    Świnoujście – piesza przeprawa promem z widokiem na port, przepiękny Park Zdrojowy z dywanami kwiatowymi, historyczna i nowoczesna dzielnica nadmorska, rozległa promenada uzdrowiskowa z tężniami, Promenada Zdrowia z ogrodami, zaczarowana Promenada Wydmowa z widokami na słynną, najlepszą plażę w Polsce, trzy falochrony, kotwicowisko statków, kąpieliska cesarskie: Międzyzdroje, Ahlbeck, Heringsdorf   i Morze Bałtyckie, powrót na prom. Przejazd obok wielkiego terminalu gazu skroplonego do latarni morskiej i Fortu Wschodniego; Międzyzdroje: Promenada Gwiazd, Amber Baltic, molo, plaża /czas wolny/,, Wapnica : jezioro Turkusowe, Woliński Park Narodowy z bukowymi lasami, Lubin: widoki na Krainę 44 Wysp; Wolin: spacer, widoki na cieśninę Dziwnę oraz wyspy ze skansenem Słowian i wikingów; powrót do Nowogardu; kunszt pięknej wycieczki.

 

Absolutorium dla Zarządu i plany na najbliższy czas

W minioną środę dnia 15.07.2020r na nowogardzkim stadionie odbyło się plenerowe ( ze względów sanitarnych – korona wirus ) Walne Zgromadzenie Członków UTW celem oceny działań Zarządu w roku 2019.

Sprawozdanie z działalności Zarządu przedstawiła prezes UTW Barbara Mucha. Podsumowano w nim działania dotyczące pełnego roku kalendarzowego 2019 mimo, iż nowy Zarząd swoje aktywności rozpoczął od połowy kwietnia tego roku. W przeglądzie wspomniano o comiesięcznych spotkaniach członków Stowarzyszenia, wyjazdach krajowych i zagranicznych, spartakiadach u siebie i gościnnie u innych UTW wraz z osiągnięciami, spotkaniach przy muzyce i ognisku, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, o udziale w projektach realizowanych przez uczelnie szczecińskie i TWP. Podkreślono nawiązanie bliższej współpracy z kilkoma nowogardzkimi organizacjami pozarządowymi.

Roczne sprawozdanie finansowe przedstawiła Członkom kol. Grażyna Piechowska prowadząca księgowość UTW, po czym kol. Kazimiera Radecka analizując przedstawione dane finansowe i podejmowane aktywności  wyraziła stanowisko  Komisji Rewizyjnej w tym zakresie.

Efektem było udzielenie Zarządowi absolutorium.  Zarząd otrzymał „zielone światło” do dalszego prowadzenia działalności statutowej naszej Organizacji. Tym samym zamknięto część oficjalną spotkania.

Kolejny temat, to propozycje na wspólne spędzenie czasu w najbliższym okresie:

– od wtorku 21.07.2020 o godz.11.00  rozpoczynamy zajęcia ruchowe – gimnastyka na stadionie. To pierwsze spotkanie w takiej formie będzie jednocześnie organizacyjnym, gdzie pani instruktor przekaże zasady,  ustalony zostanie harmonogram spotkań oraz liczebność grup. Warunkiem istotnym jest pogoda. Koniecznym rekwizytem karimata.

– dnia 27.07.2020  odbędzie się „wycieczka nad morze”, pierwsza w ramach cyklu, który zamierzamy kontynuować całe lato o ile będzie zainteresowanie taką formą rozrywki.

Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy restauracji „Przystań”.

Tym razem uczestnikami będą osoby już zapisane. Można zapisać się jedynie na listę rezerwową.

Wszelkie uzgodnienia w tym temacie:  Andrzej Szafran    –   tel.  606 612 367

rajdy rowerowe i spacery zakończone ogniskiem, to kolejna z proponowanych form rekreacji i integracji. Warunkiem jest odpowiednia pogoda.

Informacje w tym zakresie dostępne u kol. A.Szafran.

Terminy, jeśli zostaną ustalone będą dostępne na stronie internetowej oraz w przekazie SMS.

Istotna informacja dla uczestników wypoczynku w Dziwnówku:   wszelkie sprawy związane z tym wyjazdem załatwia  wyłącznie     kol. M. Jakubczak    tel.  690 687 211.

 Mamy nadzieję, że nasi Członkowie zaakceptują „skromność” spotkania. To wymogi sanitarne, nic innego, spowodowały że w „formie” wszystko odbiegało od akceptowalnej przez Wszystkich normy.  Mamy nadzieję, że to już niedługo, że będziemy bez obaw o zdrowie mogli bawić się jak dawniej.  Życzymy tego z całego serca Nam Wszystkim.

To niestety mocno spóźniona informacja ( przepraszamy)  jednak osoby zainteresowane mogą jeszcze dołączyć:

  Na  dziś tj. 18.07    zaplanowany został spacer wokół jeziora wraz z ogniskiem:

wymarsz   –    fontanna  – godz.  15.00

ognisko      –    kolonia Smużyny  Dom Pomocy Społ.   „Sarni  Las”    godz.  16.30