Gimnastyka i rajd rowerowy – nowe informacje!

Gimnastyka na stadionie  – 2 najbliższe terminy zajęć:

01.09.20       godz.   12.00

03.09.20        godz.  09.00

Kolejne  terminy zostaną podane w terminie późniejszym.

Rajd rowerowy   –  rajd rozpoczynający miesiąc wrzesień –  05.09.2020   (sobota).  Spotkanie uczestników  o  godz. 13.30  przed Domem Harcerza . Trasa rajdu wynosi ok. 25 km  (  Nowogard – Miętno – Glicko – Sikorki – Bochlin – Dąbrowa – Karsk – Nowogard ). Utrudzonych rowerzystów   E.Poziemska zaprasza na odpoczynek przy grillu.

Dołączcie do nas, czekamy   !

 

Uwaga wyjeżdżający do Dziwnówka!

Informacja dla osób wyjeżdżających na wypoczynek do  Dziwnówka  – Ośrodek Wczasowy Familijni w okresie od   23.08  –  do 30.08.2020r

Dzień przyjazdu:    zakwaterowanie od godz. 16.00  ( do  godz. 16.00 przyjęć nie będzie )  –    obiadokolacja   od godz. 16.30  –  19.00

Dojazd we własnym zakresie.

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą  ręczniki, maseczki oraz  koszulki z nadrukiem UTW Nowogard.

Wpłatę   II raty kwoty za pobyt w wys. 300.00 zł   należy dokonać na miejscu po przyjeździe do Ośrodka.   Starosta grupy nowogardzkiej powinien zebrać kwoty od wszystkich uczestników i dokonać zbiorczej wpłaty w miejscu wskazanym  w recepcji.

Życzymy przyjemnego i udanego wypoczynku!

 

 

 

„Podróżować, to żyć”

Taki cel przyświeca projektowi realizowanemu przez  Stowarzyszenie AWIS z siedzibą w Nowogardzie, do uczestnictwa w którym dostaliśmy propozycję. Propozycję przyjęliśmy. Założenia projektu są bardzo ambitne, a cel główny to aktywizacja seniorów.  Uczestnictwo w projekcie „Podróżować, to żyć” ma prowadzić do wzrostu potencjału zdrowotnego i społecznego seniorów w wieku 60+ z powiatów:  myśliborskiego i goleniowskiego woj.zachodniopomorskiego  poprzez udział w wyjazdach turystycznych, sportowych i rekreacyjnych oraz zajęciach merytorycznych przygotowujących do aktywności sportowej i rekreacyjno-turystycznej w okresie  od 01.09  –  31.12.2020r.

Działania takie mają niwelować bariery w dostępie do form aktywnej integracji dla osób starszych w wieku 60+  ( z terenu 2 powiatów woj.zachodniopomorskiego ) i nastawione są na zwiększenia mobilności seniorów, rozwój aktywnej turystyki z elementami sportu i rekreacji tym samym wypełnienie czasu wolnego z zabezpieczeniem potencjału fizycznego oraz umysłowego osób 60+ . Połączenie 2 grup seniorów z 2 powiatów daje możliwość poszerzenia horyzontów poznawczych ( nowe znajomości i przyjaźnie ) oraz poznanie regionu ( walorów turystycznych obu powiatów ).

Program tego ambitnego projektu przewiduje aktywności:

–  wycieczka z 2 noclegami do Wielkopolski  ( grupa 25 osób )   –   wpisowe 10zł

–  wyjazd do Bonina do stadniny ogierów – w programie hipoterapia  ( grupa 30 osób )         wpisowe  5 zł

–  wyjazd do Szczecina z przewodnikiem, w programie rejs statkiem po Odrze oraz zwiedzanie miasta  ( grupa  30 osób )    –  wpisowe   5 zł

–  wyjazd do Barlinka – impreza integracyjna z UTW Barlinek    ( grupa 30 osób )            wpisowe 5 zł

–  impreza integracyjna w Nowogardzie ze słuchaczami UTW Barlinek  ( grupa 30 osób )   wpisowe   5  zł

Program będzie realizowany w okresie wrzesień / październik  2020r.

Terminy i szczegóły poszczególnych wyjazdów będą podawane osobom zainteresowanym (zapisanym)  w formie SMS.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest   Iwona Pietruszewska.  Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenia do Iwony   (  nr.tel.:  505 896 567  ) w nieprzekraczanym terminie  do 31 sierpnia 2020r.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Kolejny rajd oraz nadmorskie atrakcje

Już wkrótce entuzjaści dwuśladowych zmagań, nasi wytrwali rowerzyści będą mieli kolejną „wyczynówkę” – rajd rowerowy na trasie Miętno – Dąbrowa. Trasa  długości ok.20 km, a po zmaganiach Iwonka zaprasza uczestników na chwilę wytchnienia przy grillu.

Rajd odbędzie się dnia   22.08.2020r     zbiórka, godz. 13.30  przy Domku Harcerza.

Jest też coś dla uwielbiających delikatne muśnięcia promieni słonecznych oraz chłodzący dotyk morskiej bryzy  –   wyjazd nad morze – cel główny:  plażowanie.

Plażować będziemy w Łukęcinie.  Wyjazd dnia 24.08.2020r  (poniedziałek).  Wyjazd z placu manewrowego przy rest.”Przystań”  ul. Zielona,  zbiórka godz. 9.00  planowany powrót do Nowogardu godz.18.00.

Zapisy  na ten wyjazd przyjmowane będą od dnia   12.08    do   18.08.2020r (dzień  18.08 prosimy potraktować jako ostateczny termin zgłoszeń ).  Zgłoszenia należy dokonać  poprzez  SMS do kol. Reginy Cesarskiej   tel.:  502 384 708.

Zapraszamy!!!

Co w miesiącu sierpniu?

W sierpniu poza zajęciami sprawnościowymi ( gimnastyka na stadionie ) braliśmy udział w rajdzie rowerowym do Przypólska przez Osinę. Rajd miał miejsce dnia 08.08.2020 w sobotni, bardzo upalny dzień. Ten rodzaj aktywności ma jednak swoją prawie stałą, mocną grupę której takie przeszkody nie powstrzymają. Trasa rajdu to ok. 25 km, a końcowa super atrakcja, to grill u Bożenki. W pięknej scenerii, przy pysznym jedzonku i cudownej atmosferze biesiada trwała prawie do godz.20.00.  Takie chwile wymagają upamiętnienia:

W planach na ten miesiąc pozostało:  kolejny rajd rowerowy  na trasie Miętno – Dąbrowa,  plażowanie w Łukęcinie oraz gimnastyka po planowanej przerwie.

 

Kończąc lipiec 2020r

Dla pełnego obrazu tego co udało się zorganizować dla słuchaczy UTW  w lipcu 2020r  do poprzednich relacji ( gimnastyka na stadionie oraz spacer z ogniskiem ) dodać należy :   rajd rowerowy do Węgorzy i wycieczkę do Świnoujścia.

25.07   rajd rowerowy do Węgorzy –  impreza udana jak każda z tego typu aktywności co pokazują poniższe zdjęcia.

27.07   wycieczka autokarowa do Świnoujścia –  tego dnia grupa słuchaczy naszego UTW wybrała się na wycieczkę z przewodnikiem szlakiem polskiego wybrzeża odwiedzając Świnoujście, Międzyzdroje, Jezioro Turkusowe i Wolin. Pamiątki fotograficzne poniżej.

       

    

Przerwa w zajęciach gimnastycznych

Uprzejmie informujemy, że w okresie od   10.08   do  23.08.2020  zajęć gimnastycznych nie będzie.

O  wznowieniu zajęć powiadomimy poprzez wpis na stronie internetowej      ( ze stosownym wyprzedzeniem ), natomiast osoby aktywnie dotychczas uczestniczące otrzymają dodatkowe powiadomienie SMS.