„Gorący” dylemat

Od pewnego czasu zajmuje nas sprawa COVID-19. Najważniejsze pytanie jakie każdy samu musi sobie zadać, a niektórzy może już zadali to – szczepić się czy nie.
Są wśród seniorów osoby, które nie wierzą w wirusa, uważają działania rządu za niepotrzebne a obostrzenia wprowadzone – przesadzone.
To, że nie możemy się spotkać, to że nie możemy organizować zajęć, to nie dlatego, że nie chce nam się pracować, że odpoczywamy.
Ale nie o tym. Chciałam się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami. Każdy z nas słucha wiadomości a ich nie brakuje czy to w telewizji czy w prasie.
Myślę, że Ci którzy chcą się zaszczepić zgłosili swoją chęć w przychodniach.
Z danych rządy wynika, że seniorów po 70-tce jest w Polsce 4.62 mln. Oznacza to, że nie wszystkich uda się zaszczepić do końca marca. Rząd przepuszcza, że część osób zrezygnuje ze szczepień- a może nie?
A teraz kilka wypowiedzi ludzi znanych.
– Przykład płynie z Watykanu. Papież Franciszek zdeklarował się jako ambasador szczepień. W wywiadzie telewizyjnym 10.01.2021r. stwierdził, że ze względów etycznych wszyscy powinni się zaszczepić – TRZEBA TO ZROBIĆ. [Na podstawie:ausa.it.vaticanoes.va, ll Carriere della Sena, ll Messaggero]
-Wypowiedź prof. Mariana Szamatowicza (ojca polskiego in vitro): od lat się szczepię – przeciw grypie, kleszczowemu zapaleniu mózgu, pneumo-kokom. Jak tylko będzie szczepionka, zaszczepię się natychmiast przeciw korona-wirusowi. Można filozofować, ale lepszego rozwiązania na razie nie ma. Chcę powiedzieć, że szczepienia to na pewno większe osiągnięcie naukowe niż in vitro [fragment wywiadu przeprowadzonego przez Tomasza Baranskiego- tbarański@angoa.com.pl]
c.d.n
Barbara Mucha