„Gorący” dylemat cd.

-Bartosz Arłukowicz – lekarz: ja i moja żona (także lekarz) zaszczepiliśmy się zgodnie z procedurami w wyznaczonym punkcie. Uważam, że wszyscy powinniśmy się zaszczepić i nikt nie powinien lekceważyć skierowania na szczepienia.
Wszystkie akcje promujące szczepienia i przekonujące do tego, że trzeba się zaszczepić – są słuszne [autor artyk. Katarzyna Gorzkiewicz „Angora”]
-Nasza koleżanka Jadzia Kaliczyńska twierdzi cyt.- jestem fanką szczepień. Uważam, że koniecznie należy szczepić dzieci ale konieczne też są szczepienia osób dorosłych. Dzięki szczepionkom opanowanych zostało wiele chorób groźnych dla ludzi. Dzisiaj już odra, ospa, gruźlica czy Haeinego-Medina są chorobami występującymi sporadycznie – dzięki powszechnemu szczepieniu.
Obecnie szczepienia dorosłych są dobrowolne. Każdy sam ma prawo zadecydować czy chce, czy nie chce się zaszczepić.
 
Maseczka chroni przez wdychaniem kropelek i cząsteczek. Ze względu na różne rodzaje masek, powinna być dobierana indywidualnie i wcześniej dopasowana. Maski chirurgiczne chronią głównie przed wydychaniem kropel.
Gdzie uzyskać wiarygodne informacje na temat COVID-19 -> 800190590, jest to numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia.
Barbara Mucha