„Zastanów się Seniorze” – raz jeszcze

No, no, no jaki niebezpieczny „wzrost ciśnienia” wywołał ostatni artykuł „Zastanów się Seniorze”. Nie to było jego intencją. Sam tytuł „Zastanów……….. nie ku temu zmierzał. Fakt artykuł był mocny i ostry – jak wskazałam w treści, jednak nadal uważam że odpowiadający rzeczywistości. Artykuł przedstawiał problem globalnie i charakteryzował sytuację widoczną jako codzienność w naszym kraju i nie tylko. Dlaczego część z Nas wzięła treść tak bardzo do siebie? To jest zastanawiające.

W większej części artykuł to treść którą przekazali mi członkowie UTW do wykorzystania lub nie. Po zapoznaniu się z treścią uznałam, że treść choć ostra odpowiada rzeczywistości  i po poskładaniu mogę ją opublikować. Jak widać zdania są podzielone i nie każdy patrzy na sprawę tak, jak osoby bardzo zbulwersowane, głośno demonstrujące swoje niezadowolenie.

Tak naprawdę, zastanówmy się tak z ręką na sercu, czy nie ulegamy jakiejś zbiorowej histerii. Czy ten artykuł naprawdę tak dotknął godność kogoś z Nas? Uważam, że tylko „szukając dziury w całym” można pokrętnie „ubrać w znaczenia niezamierzone” poszczególne sekwencje. Jednak czemu to ma służyć?

Kochani, proszę spać spokojnie, nikt nie ośmiela się nastawać na godność seniora. Szanujemy się Wszyscy od zawsze i na zawsze.  A artukuł…………? No cóż, cieszyć się trzeba że Ktoś czyta, a każda treść telewizyjna, radiowa czy publikowana w prasie zawsze ma swoich zwolenników i oponentów. My jako członkowie Stowarzyszenie też jesteśmy zbiorowością różnych przekonań, poglądów i zapatrywań. Czy zatem kogoś z nas należy za nie piętnować, stygmatyzować? Każdy w naszym społeczeństwie ma wolną wolę i indywidualne prawo do samostanowienia, nikt tego nie ogranicza.

Jednak jako Organizacja mamy obowiązek inaczej patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Spojrzenie musi być kompleksowe, odpowiadamy globalnie za naszą małą społeczność dlatego też mamy prawny obowiązek być w zgodzie ze wszelkimi państwowymi ustaleniami, zaleceniami i nakazami w każdej dziedzinie naszej działalności.

Argument „ pandemia odpuszcza” nie jest argumentem. Nadal zgromadzenia ograniczone są do 5 osób, obligatoryjne są maseczki i dystans oraz apel „seniorze pozostań w domu”. Co w tym jest niezrozumiałe? Argument „wycieczka do Włoch” też nim nie jest. Krótkie przypomnienie – jak wirus rozniósł się po świecie? A no właśnie TAK. Dlaczego o tym już nie pamiętamy? Nie jesteśmy w społeczności sami, odpowiedzialność za drugiego człowieka to także nasz obowiązek.

Czy naprawdę Senior, do którego od początku pandemii kierowane są największe prośby o izolację i pobyt w domu ze względu na największą podatność i śmiertelność nie jest w stanie pomóc Państwu „ogarnąć” problem, pomóc zachować respiratory dla tych którzy naprawdę nieświadomie zostali wirusem zakażeni? Jesteśmy starsi życiową mądrością, bagażem doświadczeń i dlatego winniśmy być wzorem dla wszystkich, którzy na nas patrzą. Czy to takie trudne?

Jeszcze jedno:

Podpis „Zarząd UTW” pod artykułem „ Zastanów się Seniorze” odnosi się jedynie do ostatnich sekwencji wraz z pozdrowieniami dla Słuchaczy.